Parafia Rzymskokatolicka w Lesku

pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Zmarł ks. prał. Kazimierz NAWROCKI, emerytowany proboszcz z Leska

Listopad_2014 (2)W czwartek, 26 listopada ok. godz. 5.00 zmarł ks. prał. Kazimierz Nawrocki, emerytowany proboszcz z Leska, ostatnio mieszkający w Domu Księży Emerytów EMAUS w Korczynie.

Eksporta do kościoła parafialnego w Lesku odbędzie się w piątek, 27 listopada br. o godz. 15.00.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę Mszą Świętą w Lesku o godz. 11.00, po której nastąpi procesja i pochówek na miejscowym cmentarzu.


Ks. prał. Kazimierz Nawrocki urodził się 7 lipca 1928 r. w Charzewicach k. Rozwadowa. Święcenia kapłańskie, po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, przyjął przez posługę Bp Franciszka Bardy 22 czerwca 1952 roku. Pracował jako wikariusz w parafiach: Kańczuga (1952-1956), Majdan Królewski (1956-1958), Stalowa Wola pw. MB Królowej Polski (1958-1960), Rzeszów Fara (1960-1961). Obowiązki proboszcza pełnił w parafiach: Husów (1961-1964), Ustrzyki Dolne pw. MB Królowej Polski (1964-1972), Wietrzno (1972-1974), a od 1974 do przejścia na emeryturę w parafii Lesko. Będąc na emeryturze podjął się pomocy duszpasterskiej w parafii: Aleksandrów Łódzki, Iwonicz Zdrój oraz Szówsko, jednakże z racji na stan zdrowia zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Korczynie.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

22 listopada 2015 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KÓLA WSZECHŚWIATA

Jezus Chrystus KrólW ostatnią niedzielę roku liturgicznego, Kościół obchodzi Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. nakazał, aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu. Początkowo uroczystość obchodzono w ostatnią niedzielę października; reforma soborowa przeniosła jej termin na ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata. Jego panowanie nie wynika z jakichś dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione.

Więcej informacji – zobacz: http://www.brewiarz.pl/czytelnia/krol.php3

Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Po południu o godz. 17 15 zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W najbliższą sobotę o godz. 17 00 do naszego kościoła zostaną przywiezione relikwie św. Jana Pawła II i będą do poniedziałku 30 listopada do godz. 15 00. Zapraszamy w sobotę na godz. 17 00 na powitanie relikwii. Peregrynację relikwii św. Jana Pawła II organizuje Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Po Mszy św. wieczorem w sobotę będzie możliwość ucałowania relikwii.
W poniedziałek 30 listopada o godz. 10 00 będzie dodatkowo odprawiona Msza św. przy relikwiach św. Jana Pawła II. Starajmy się skorzystać z tej okazji bo nie każdy ma możliwość udania się do Rzymu do grobu Ojca św.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. Po Mszy św. o godz. 10 00 będą pobłogosławione opłatki a później będą roznoszone do naszych domów.

5. W czwartek wieczorem w ramach wypominków o godz. 17 30 młodzież z Liceum będzie miała „Zaduszki poetyckie”. Zapraszamy na tę wspólną modlitwę.

List Pasterski Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

NOWE ŻYCIE W CHRYSTUSIE

Drodzy Siostry i Bracia!

W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata docierają do nas słowa proroka Daniela o Synu Człowieczym, któremu „powierzono […] panowanie, chwałę i władzę królewską, a [któremu] służyły […] wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie”. (Dn 7,14) Proroctwo to spełniło się w odniesieniu do osoby Chrystusa, który jest „Świadkiem Wiernym, Pierworodnym umarłych i Władcą królów ziemi” (Ap 1,5).

Więcej

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj o godz. 17 15 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.

Więcej

Strona 1 z 26

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén