Parafia Rzymskokatolicka w Lesku

pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie z XXII Niedzieli Zwykłej

1. Dzisiaj przed Mszą św. wieczorem nieszpory niedzielne. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, o godz. 17 15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

2. We wtorek o godz. 8 00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców na wspólną modlitwę.

3. Od wtorku 1 września będzie rano Msza św. o godz. 7 00.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. W czwartek i w pierwszy piątek spowiedź od godz. 17 00. Niech dzieci i młodzież skorzystają ze spowiedzi, by z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny. Rodziców prosimy by przypomnieć dzieciom i młodzieży o spowiedzi.

5. Spowiedź w Weremieniu w czwartek od godz. 16 00, a w Postołowie od 17 00.

6. Od przyszłej niedzieli będzie Msza św. o godz. 13 00.

7. Wszystkich chórzystów oraz osoby chcące śpiewać w chórze zapraszamy na próby w poniedziałki i czwartki o godz. 19 00 do sali św. Cecylii w domu katechetycznym.

26 sierpnia 2015

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

Odpust_Wermien_2014 (19)Władysław, książę opolski, wybudował na Jasnej Górze klasztor dla paulinów i oddał im pod opiekę obraz Matki Bożej, czczony na jego zamku. Wkrótce obraz zasłynął cudami. Cześć jego wzrosła od czasów obrony Jasnej Góry przed Szwedami. W roku 1717 obraz został uroczyście ukoronowany i Jasna Góra stała się głównym ośrodkiem kultu Matki Bożej w Polsce.

Matka Boża Częstochowska patronuje parafianom z Weremienia. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 16 00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Robert Rakoczy, rodak z Leska. Zakończeniem wspólnej modlitwy była procesja eucharystyczna, hymn dziękczynny Ciebie Boga wysławiamy i błogosławieństwo. Wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia dzisiejszej uroczystości z serca dziękujemy. Bóg zapłać! Zapraszamy do galerii.

Ogłoszenia duszpasterskie z XXI Niedzieli Zwykłej

1. Dzisiaj po południu przed Mszą św. wieczorem nieszpory niedzielne.

2. W dniu dzisiejszym Dożynki Gminne w Łukawicy. Uroczysta Msza św. dożynkowa o godz. 12 00.

3. We środę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej – odpust w Weremieniu. Suma odpustowa o godz. 16 00.

4. Od niedzieli 6 września będzie Msza św. o godz. 13 00.

5. Duszpasterstwo Rolników Archidiecezji Przemyskiej oraz parafia w Krościenku Wyżnem w przyszłą niedzielę 30 sierpnia zapraszają na XXXII Dożynki Archidiecezjalne. Równocześnie Komisja Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy zaprasza wszystkich ludzi pracujących na roli na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rolników i Święto Dziękczynienia Bogu za Plony – Dożynki Jasnogórskie, do Częstochowy w dniach 5 i 6 września.

6. W sobotę 29 sierpnia w Ośrodku Caritas w Myczkowcach będzie koncert w wykonaniu gości z Afryki z Wybrzeża Kości Słoniowej. Jest to zespół ewangelizacyjny „Claret – Gospel”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16 30. Więcej informacji jest w gablotce koło dzwonnicy.

7. W tym tygodniu na inne placówki duszpasterskie zostali przeniesieni ks. Paweł Pelc i ks. Janusz Zagól. Dziękujemy ks. Pawłowi i ks. Januszowi za czas pracy w naszej parafii.

Zaproszenie na koncert

Claret Gospel

25 sierpnia 2015

ZMIANY PRESONALNE

Pielgrzymka do Dębowca (1)W naszej wspólnocie parafialnej miały miejsce zmiany personalne. Swoją posługę zakończyła s. Małgorzata Sowa, która początkiem sierpnia rozpoczęła pracę w Rzeszowie. Następnie ks. Paweł Pelc, który przejął obowiązki proboszcza w Mrzygłodzie i ks. Janusz Zagól, który będzie pełnił funkcję wikariusza w Ustrzykach Górnych.

W parafii Lesko obowiązki nowego wikariusza podjął ks. Leszek Gocek i ks. Rafał Szykuła, których serdecznie witamy.

Wszystkim kapłanom i siostrom zakonnym życzymy Bożego błogosławieństwa, mocnej wiary i gorliwości w realizowaniu powołania.

Strona 1 z 19

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén