Parafia Rzymskokatolicka w Lesku

pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

4 października 2015 r.

ODPUST PARAFIALNY W LESKU KU CZCI MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

Odpust Matki Bożej Różańcowej (26)Papież Pius V ustanowił wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej pod Lepanto 7 października 1571 r., które zostało wyproszone modlitwą różańcową. W modlitwie tej rozważamy tajemnice naszego odkupienia pod przewodnictwem Maryi, która w tych tajemnicach uczestniczyła.

Odpust Matki Bożej Różańcowej (52)W pierwszą niedzielę października wspólnota parafialna w Lesku obchodziła uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił były wikariusz naszej parafii ks. Adam Dziadowicz, obecny proboszcz parafii Sośnica.

Wszystkim parafianom, którzy aktywnie przyczynili się do dzisiejszego świętowania składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać! Zapraszamy do galerii.

Ogłoszenia duszpasterskie z XXVII Niedzieli Zwykłej

1. Dzisiaj w naszej parafii doroczny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Msze św. o 7 00, 8 30, 10 00 o 11 30 uroczysta suma odpustowa i wieczorem Msza św. o godz. 18 00.

2. W dniu dzisiejszym zmiana tajemnic po nabożeństwie różańcowym o godz. 17 15.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień papieski. Z tej racji będą zbierane do puszek ofiary dla fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspomaga uczniów zdolnych a pochodzących z ubogich rodzin.

4. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Składka przeznaczona jest na prace remontowe.

5. Zapraszamy codziennie do udziału w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa dla dzieci w dni powszednie o godz. 16 30, a dla starszych po Mszy św. o godz. 17 30.

6. W piątek po Mszy św. wieczorem i nabożeństwie różańcowym spotkanie grupy biblijnej.

Różaniec w „Szkole Maryi”

NMP RóżańcowaKult, jakim obdarzamy Najświętszą Maryję Pannę jest całkiem wyjątkowy, lecz różni się w istotny sposób od kultu uwielbienia, który jest oddawany wyłącznie Trójcy Przenajświętszej. Wyraża się on w świętach liturgicznych poświęconych Matce Bożej oraz modlitwie maryjnej, takiej jak Różaniec, który jest streszczeniem całej Ewangelii. Dlatego właśnie modlitwa różańcowa jest jedną z najwspanialszych modlitw do Matki Pana. Przez Różaniec chrześcijanie wstępują do „szkoły Maryi”. W historii wielu papieży zachęcało do częstego odmawiania różańca, bowiem jest to modlitwa o charakterze biblijnym, polegająca na rozważaniu wydarzeń zbawczych z życia Chrystusa, ściśle związanego ze swoją Matką.

Odmawiając w Różańcu słowa Pozdrowienia anielskiego Ave Maria – Zdrowaś Maryjo…, przesuwają się przed naszymi oczami główne momenty z życia Jezusa Chrystusa. Układają się one w całokształt tajemnic radosnych, światła, bolesnych i chwalebnych, jakbyśmy obcowali z Panem poprzez Serce Jego Matki. Równocześnie w te same dziesiątki różańca, nasze serce może wprowadzić wszystkie sprawy, któreRóżaniec składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliskich, zwłaszcza tych, którzy nam są najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako naszym życiem.

Poruszające są słowa siostry Łucji, która była świadkiem fatimskich objawień. Zapytana, dlaczego akurat Różaniec, odpowiedziała:

Bóg zapragnął udzielić wielu łask przez Niepokalane Serce Maryi wszystkim, którzy modlą się na różańcu, bo ta modlitwa jest najbardziej przystępna dla małych i wielkich, mędrców i nieuczonych, dla tych, którzy z dobrej woli pragną zmieniać świat. Przez Różaniec Bóg udziela zdrojów łask dla świata, Kościoła, każdego człowieka.

Ojciec święty Benedykt XVI jeszcze, jako kardynał Ratzinger, w komentarzu do III części tajemnicy fatimskiej napisał bardzo znaczące słowa:

Spodobało się Bogu ratować dusze przed piekłem poprzez kult Niepokalanego Serca Maryi. Zatem Fatima uświadamia i przypomina, że przez Różaniec możemy ratować świat, dusze biednych grzeszników, siebie samych, a nawet zmieniać bieg historii. Matka Boża w Fatimie prosiła: odmawiajcie Różaniec!

„Jan Paweł II – patron rodziny” List Episkopatu Polski zapowiadający obchody XV Dnia Papieskiego

Drodzy Bracia i Siostry!

„Jan Paweł II – patron rodziny” to hasło XV Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony już za tydzień, w niedzielę 11 października. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat świętego papieża Polaka i upowszechniać jego nauczanie. Tegoroczne obchody zbiegają się z obradami Synodu Biskupów, który rozpoczyna się dzisiaj (4 października) w Rzymie, pod hasłem „Powołanie i misja rodziny w Kościele i w świecie współczesnym”. Dzień Papieski jawi się zatem jako wezwanie do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy w jej intencji.

Więcej

Ogłoszenia duszpasterskie z XXVI Niedzieli Zwykłej

1. Dzisiaj przed Mszą św. wieczorem nieszpory niedzielne.

2. We wtorek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień imienin ks. katechety Rafała. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

Więcej

Strona 1 z 22

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén