Nasza galeria
imieniny
dzisiaj : Cecyliana Bernadety
jutro : Roberta Rudolfa
Logowanie
licznik odwiedzin
114565
dzisiaj153
w tym tygodniu732
w tym miesiącu2646
wszystkich114565
Polecane strony
Start Galeria
Pokaż ilość 
 
Powered by Phoca Gallery
Kanały informacyjne
RadioMaryja.pl
Katolicki Głos w Twoim domu
ekai.pl
Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej
  • Goślice: bp Libera poprowadził Drogę Krzyżową na terenie Domu Pomocy Społecznej
    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej przeżywa się szczególnie z osobami, które na co dzień dźwigają krzyż choroby, cierpienia, ograniczeń – mówił bp Piotr Libera 16 kwietnia w Goślicach w diecezji płockiej. Przewodniczył tam nabożeństwu Drogi Krzyżowej z udziałem podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej.
  • Lublin: przedświąteczne spotkanie abp. Budzika z bezdomnymi
    Ogromnie cieszę się z tego spotkania z bezdomnymi. Mogę się wiele od nich nauczyć – powiedział dziś abp Stanisław Budzik podczas tradycyjnego, przedświątecznego spotkania podopiecznych Bractwa im. św. Brata Alberta w Lublinie. Bezdomni, korzystający na co dzień z pomocy noclegowni i schroniska przy ul. Dolnej Panny Marii spotkali się na Mszy św. i wielkanocnym śniadaniu w prowadzonej przez Bractwo kuchni dla ubogich, znajdującej się na terenie kościoła rektorskiego pw. św. Jozafata.
  • Prymas będzie sprawować liturgię Wigilii Paschalnej u źródeł chrzcielnych Polski
    Prymas Polski abp Józef Kowalczyk będzie sprawować liturgię Wigilii Paschalnej w książęcym palatium na Ostrowie Lednickim, w miejscu, w którym zdaniem wielu historyków miał miejsce historyczny chrzest Mieszka I. W czasie celebracji metropolita gnieźnieński poświęci ogień i zapali „Znicz wiary”.
Ewangelia na dziś


Środa 2014-04-16, Wielka Sroda

Mt 26,14-25

Jeden z Dwunastu, imieniem Judasz Iskariota, udał się do arcykapłanów i rzekł: «Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam». A oni wyznaczyli mu trzydzieści srebrników. Odtąd szukał sposobności, żeby Go wydać. W pierwszy dzień Przaśników przystąpili do Jezusa uczniowie i zapytali Go: «Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotowali Paschę do spożycia?» On odrzekł: «Idźcie do miasta, do znanego nam człowieka, i powiedzcie mu: Nauczyciel mówi: Czas mój jest bliski; u ciebie chcę urządzić Paschę z moimi uczniami». Uczniowie uczynili tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę. Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu uczniami. A gdy jedli, rzekł: «Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi». Bardzo tym zasmuceni zaczęli pytać jeden przez drugiego: «Chyba nie ja, Panie?» On zaś odpowiedział: «Ten, który ze Mną rękę zanurza w misie, on Mnie zdradzi. Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził». Wtedy Judasz, który Go miał zdradzić, rzekł: «Czy nie ja, Rabbi?» Odpowiedział mu: «Tak jest, ty».